Späť do obchodu

Registrácia

Kešu údené 500 g

Kešu údené

Zloženie: Jadrá kešu orieškov lúpané, pražené solené, rastlinný olej, lepok, zmes korenín, sušený zeler, dymová aróma, maltodextrín.

Balenie: Stojaté priehľadné vrecko so zipom

Krajina pôvodu: Afrika

Hmotnosť: 500g

€8,67

Kešu údené 500 g

Kód: 201
22 hodnotení

Kešu údené

Zloženie: Jadrá kešu orieškov lúpané, pražené solené, rastlinný olej, lepok, zmes korenín, sušený zeler, dymová aróma, maltodextrín.

Balenie: Stojaté priehľadné vrecko so zipom

Krajina pôvodu: Afrika

Hmotnosť: 500g

Kešu údené 500 g

Kešu obsahujú horčík, železo, draslík, zinok, vitamíny skupiny B, niacín, kyselinu pantoténovú a dôležité nenasýtené mastné kyseliny (olejová, linolová).

Účinky:   Pri nervových poruchách, najmä pri stavoch nervozity, podráždenosti, únave a depresiách, sú účinné pri kŕčoch v dutých orgánoch ako je hrubé črevo, maternica, tepny.

Rozšírenie:   Kešu (Anacardium occidentale) čiže Ľadvinovník západný pochádza zo severovýchodnej Brazílie. Od 16. storočia sa šíril 
s portugalskými moreplavcami do Mozambiku a pobrežných oblastí Indie.

Tento "ovocný" strom je rozšírený celosvetovo v suchých tropických oblastiach. Medzi najväčších pestovateľov patrí Brazília, 
India, Indonézia, Mozambik, Nigéria a Tanzánie. Pestuje sa na plantážach alebo extenzívne v agrolesníckych systémoch.

PREČO SÚ KEŠU SUPERPOTRAVINA?
 

Podobne ako iné orechy, aj kešu sú zdrojom viacerých minerálov (horčík a meď pre zdravé kosti), vitamínov (skupiny B, K) a antioxidantov. 

Kešu orechy obsahujú až 18% bielkovín a hlavne vegáni a vitariáni by ich preto mali do svojho jedálnička zaradiť pravidelne.

Jedna z aminokyslín, ktoré kešu vo vyššom množstve obsahujú, je aj tryptofán. Z neho sa potom v našom tele „vyrába” serotonín – hormón šťastia, ktorého nedostatok spôsobuje depresie. V dokumente Food Matters (Na jedle záleží) hovorí expert na liečbu vysokými dávkami vitamínov Dr. Andrew Saul: „Dve hrste kešu majú terapeutický účinok Prozacu.”

Lúpané arašidy pražené solené 1000 g

 

POUŽITIE: Arašidy sú vynikajúcou súčasťou ázíjskej kuchyne. Ďalej sú súčasťou závinov a rôznych sladkých náplní.

Arašidové oriešky nie sú v skutočnosti oriešky, ale strukovina. Arašidy majú však podobné množstvo a zloženie tukov ako oriešky, čo znamená vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, ktoré preventívne pomáhajú v boji proti srdcovo-cievnym ochoreniam. Obsahujú tiež mnoho stopových prvkov, ktoré pôsobia preventívne proti srdcovo-cievnym a nádorovým ochoreniam a cukrovke. Rovnako ako ostatné strukoviny, aj arašidy majú schopnosť stabilizovať hladinu krvného cukru a inzulínu.

VÝŽIVOVÉ INFORMÁCIE:
100 g obsahuje:

Energia 2617 kJ / 625 kcal
Bielkoviny 18 g
Sacharidy 25 g
- z toho cukry 6 g
Tuky 50 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 10 g
Vláknina -
   

 

Ako vlastne rastú kešu oriešky

Plody kešuKešu strom

Kategória: Orechy pražené solené
Hmotnosť: 0.5 kg
Dostupnosť: vypredané
€8,67
€7,23 bez DPH

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Teraz Vám už žiadne novinky neutečú!

Vložte svoj email a my Vám budeme zasielať informácie o nových produktoch na našom e-shope.