!!Aj v tomto období vybavujeme a posielame Vaše objednávky v štandardnom režime!!

Višne sušené organické 0,5 kg

Kód: 224
22 hodnotení
€8,98 €7,48 bez DPH
Skladom

Višne sušené organické  500 g

Krajina pôvodu: Česká republika

Detailné informácie

Podrobný popis

Višne sušené 500 g

Višne obsahujú len málo vitamínov. Najvýraznejší je podiel vitamínov B a C, ale aj ten je len priemerný. Sú skôr zdrojom minerálnych a stopových látok, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo. Pre vysoký obsah jódu sú vhodné pre ľudí s ochoreniami štítnej žľazy a s bolesťami chrbtice. Veľké množstvo vápnika je potrebné pre zdravé kosti a zuby a správnu funkciu nervov. Nezanedbateľné množstvo železa je dôležité pre tvorbu červených krviniek. Draslík kontroluje funkciu svalov a obsah tekutín v tele. Prispieva k znižovaniu krvného tlaku a prejavov alergií. Pomáha pri ochoreniach srdca a ľadvín a pri únave. Reguláciu cukru v krvi riadi mangán. Okrem toho znižuje cholesterol, chráni pred Parkinsonovou a Alzheimerovou chorobou, podporuje rast kostí a chrupaviek. Dôležitý je aj pre dojčiace ženy, pretože podporuje tvorbu materského mlieka. Zinok obsiahnutý vo višniach chráni pečeň, neutralizuje škodlivé účinky alkoholu a upokojuje nervy. Má vplyv i na rozmnožovanie – rozhoduje totiž o tvorbe spermií, podporuje počatie a správny priebeh tehotenstva. Nevyhnutný pre fungovanie organizmu je bór a fosfor.

Čističky tela

Višne dokážu na seba viazať škodlivé látky, ktoré sa tak môžu z tela vylúčiť. Pomáhajú čistiť krv, pečeň a ľadviny. Najnovšie štúdie naznačujú, že ich konzumácia ma blahodarný vplyv na liečenie cukrovky. Farbivo antokyanín totiž podporuje tvorbu inzulínu. Britský výskum zase dokazuje, že 300 g ovocia alebo šťavy denne, vás môžu zbaviť nespavosti.

I keď po konzumácii višní často nastúpi pocit smädu, radšej ich nezapíjajte. Môžu sa totiž dostaviť problémy s trávením sprevádzané silnými kŕčmi v bruchu.

Preč s nadváhou

Višne pomáhajú pri znižovaní nadváhy tým, že neutralizujú tuky, ktoré sa potom nedostanú do krvi. Stonky višní sa pridávajú do podporných prostriedkov na redukciu hmotnosti. Navyše pomáhajú z tela odstraňovať škodlivé látky, takže sa hodia i na očistné kúry. Je veľká škoda, že ich bežne v obchode nekúpite, zato v lekárni máte široký výber prípravkov s výťažkami višní.

Čaj z višňových stoniek

Čaj z višňových stoniek sa varí už od pradávna ako liek na bronchitídu. Stonky sa zbierajú od júna do konca augusta a sušia sa pri izbovej teplote. Sušené stonky zalejte šálkou vriacej vody a nechajte 5 minút lúhovať. Odvar sceďte a pri chorobe pite dvakrát denne. Stonky sa používajú aj proti hnačkám, pri chronických a akútnych problémoch s močovými cestami a pri liečení miestnych opuchov. Odvary z listov sa pijú pri málokrvnosti a nadmernej plynatosti.

Z kôry stromu často vyteká višňová živica. Tá sa v ľudovej liečbe používala proti kožným vyrážkam. Krásne višňové drevo sa používa v rezbárstve a na výrobu nábytku.

Výťažky z ovocia sa využívajú v kozmetike. Majú schopnosť vyživovať bunky a spomaľovať starnutie pokožky.

Dodatočné parametre

Kategória: 100% prírodné sušené ovocie (bez pridaného cukru a konzervantu)
Hmotnosť: 0.5 kg